minidev
KISA VURUŞ
 
1 -  Bombacı general' beraat etti
Güneydoğu'da görev yaptığı dönemde, terörle mücadelede zafiyet gösteren hakimleri hizaya getirmek için evlerinin etrafına bomba attırdığını söyleyen emekli korgeneral Altay Tokat, yargılandığı askeri mahkemede beraat etti. Mahkeme, "Korgeneralliğe kadar yükselen bir kişinin bunu yapması düşünülemez “diyen savcılığın görüşünü paylaştı.
Askeri yargı sistemine göre Paşalık peygamberlik gibi bir mertebe .Paşa olunca hatasız olunuyor. Paşa suçunu röportajda gururla anlatmış olsa da (çünkü ona göre bu övünülecek birşey) askeri yargıçlar "mademki paşadır asla yapmaz diyorlar.
2 -  Vah emekli paşama vah!
Basından:Başbakan'ın ve Genelkurmay'ın rahatsız olması üzerine yönetmelik acilen değişti. Konuşan ve yazan eski generaller, askeri tesislere alınmayabilecek.
MİNİDEV: Asıl olay Neşe Düzel'in Osman Pamukoğlu ile TARAF gazetesinde yaptığı röportajdan sonra patlak verdi.Pamukoğlu verilen şehitlerle ilgili " olanlardan en üst kademeye kadar herkes sorumludur ve yargılanmaları gerekir" demişti.
Dikkat çeken ikinci konu da cezanın ağırlığı!Demek ki emekli bir paşa için olabilecek en ağır ceza " askeri gazinolara girememek!!" Tabii diğer fani siviller gibi eğer söyledikleri gerçekten suç teşkil ediyorsa sivil mahkemelerde filan yargılanmaları söz konusu bile değil. Ama dikkat, gazinolara "alınmayabilecek",yani uslu dururlarsa ilerde tekrar alınabilirler de...

(Kasım 2007 öncesi)


(Kasım 2007 öncesi)BU SAYFAYI TAVSİYE ET!