minidev
Sayfa Bulunamadı!
 
1 -  ARGUN OKUMUŞOĞLU - ALİ ARİF ERSEN -Two for the road
Çevresine gözünü kırpmadan bakan , görünmeyeni görünür kılan ve izleyiciyi donduran fotoğraflarıyla Ali Arif Ersen ve bu fotoğraflara dokunan Dünya sanat tarihi ve kültürümüzdeki çok sesliliğe göndermeler yaparak, evrensel bir dil yakalayan metaforik ve fantastik resimleriyle Argun Okumuşoğlu, TWO FOR THE ROAD ile 6 Mayıs 2008’de Galeri G-art’ta...
2 -  Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali
15 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin biletleri 12 Nisan günü satışa çıktı. Çeşitli temalara odaklanan 70'den fazla gösterinin izleceneceği festival, dünyanın çeşitli yerlerinden 8 tiyatro ve dans topluluğunu ağırlıyor. Festival, 15 Mayıs akşamı Aya İrini'de gerçekleşecek Açılış Töreni ile başlayacak.
3 -  İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali
İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, 10. yılında, 9 – 16 Mayıs tarihleri arasında dünyanın en seçkin kukla tiyatrolarını sanatseverlerle buluşturuyor.

4 -  Bağımsız sanatçılar ve sanat çalışanlarının bildirisi
Türkiye'de günümüze özgü düzeni eleştiren sanat eylemi yapmak büyük bir gerekliliktir;çünkü insanlarımızın zihinsel ve ruhsal dünyası güncel siyasete, siyasetçilerin kendi çıkarları doğrultusunda sürdürdükleri kısır ve kısıtlayıcı söylemlere kilitlenmiştir.
5 -  Kadınlar kılıç kuşanmalı-Beral Madra
Türkiye’de öldürülen ve başka çaresi olmadığı için öldüren kadın sayısı büyük bir umutsuzluk veriyor insana. Kadınlar için hiçbir şey ifade etmeyen kadın haftasını da nedense hep neşeyle kutluyoruz!
6 -  Genç Sivillerden Darbe Günlerinde İyimserlik Sergisi
Genç Siviller 28 Şubat'ın yıldönümünde Darbe Günlerinde İyimserlik sergisi düzenliyor. Sergide; askeri müdahale dönemlerinde çıkan gazeteler konu ediliyor.
7 -  Türkiye Ermeni toplumunun tiyatro ekibi.
Türkiye Ermeni Toplumunda üç yıldır amatör tiyatro ekibi var. Adı 'Inger'. Genç ve heyecanlı bu grubun yönetmeni Aras Nas ile yapılan röportaj:

8 -  Şarkılarla geçtim aranızdan-Kazım için bir filim-ÜMİT KIVANÇ
Kazım Koyuncu, tam da bu memleketin en çok ihtiyaç duyduğu insanlardandı.Bu memleketin en çok ihtiyaç duyduğu ama ne yazık ki, kolay kolay yetiştiremediği insan tipinin harika bir örneği olarak gördüm onu.
9 -  Yazının da Yırtılıverdiği Yer -Cem İleri
Modern Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Bilge Karasu'nun yapıtını bir bütün olarak ele alan bu ilk kapsamlı inceleme, yapıtın ürettiği anlamlardan çok anlam üretme stratejilerini açığa çıkarmayı amaçlıyor.
10 -  tililili Ses Enstalasyonu : Hrant Dink’in Yazıları Sanatçıların Seslerinde Hayat Buluyor
Hrant’ın aramızdan alınışının üzerinden bir yıl geçti.Peki bir yılda Hrant’ı yeterince tanıma imkânı buldunuz mu?Hâlâ Hrant Dink’i okumadınız mı? Gelin biz size dinletelim…
11 -  İmparator Çay Bahçesi / Nazlı Eray
İmparator Çay Bahçesi sizi nerelere götürecek? Nemli Bartın, Hayal Kadınların her gece erkeklerine geldikleri Taşhan, Konuşan Afrika menekşeleri...
12 -  Boğaziçi Üniversitesi'nde İnsan Hakları Temalı Filmler Haftası
26-30 Kasım arasındaki gösterimlerin ardından 30 Kasım 18:00 de Irene Banias, Rustem Batum, Didem Sahin ve Aylin Vartanyan'in konusmaci olarak katilacagi "Insan Haklari: Bireyin Rolu "baslikli panel gerçekleştirilecek
13 -  Kapış(tır)ma tehlikesine karşı hemhal olmak.-Şeyhmus Diken
"Mor Mühürler" başlığı altında beş Türk kadın yazarın seçme öyküleri türkçe-kürtçe iki dilli olarak, yayınlandı
14 -  Sinema Köşelerinde-İlhan Mimaroğlu
Yarım yüzyılı aşan film arşivini, müzik kariyerinde olduğu gibi hep geniş tutan bir bilgeden A’dan Z’ye ilginç bilgiler ve yorumlar…
15 -  KİTAP:Tanrıyla Polemikler-Hasan Basri Aydın
“Ulu tanrım şimdi bir insan olarak soruyorum: Böylesi çeteleşmiş, cinayet üstüne cinayet işleterek Cumartesi Analarının teşkil ettikleri manzarayı oluşturmuş bir devletin içine edilmez mi?”
16 -  Haftanın DVD'si :Freedom writers-Özgürlük yazarları
23 yaşındaki idealist genç öğretmen Erin Gruwell (Hilary Swank)'in sınıfında çok çeşitli ırk ve toplum katmanlarından gelen sorunlu öğrenciler vardır.
17 -  KİTAP: Kayıp Söz-Oya Baydar
Artık yazamaz olmuş, sözü yitirmiş bir yazar,şiddetten kaçmak için uzak adalara sığınan tutkulu bir bilim kadını ve oğulları.
18 -  Nilüfer Verdi’ den kadınlara adanmış bir albüm: İZHAR
Türkiye’nin ilk kadın caz piyanisti Nilüfer Verdi’nin ikinci albümü İzhar müzikal açıdan bakıldığında Verdi’nin enstrüman ve kompozisyon hakimiyetinin yanı sıra özgün bir düzenlemeci olduğunu kanıtlayor.
19 -  Oyunu Bozuyorum
"Oyunu Bozuyorum" namus cinayetleri, ahlak kavramı, ensest, tecavüz gibi gerçekleri sorgulayan ı ve sözünü cesurca söyleyen bir oyun.
20 -  Tüyap Kitap Fuarı
TÜYAP tarafından düzenlenen 26. İstanbul Kitap Fuarı, 27 Ekim cumartesi günü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla açılıyor.
21 -  KÜLTÜR - SANAT ARŞİVİ

(Kasım 2007 öncesi)


(Kasım 2007 öncesi)BU SAYFAYI TAVSİYE ET!