Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Müzik


 

Geyler "Boy Band" Kurdu
Artık genç eşcinseller N'SYNC, Q-Town gibi yeni yetme oğlan gruplarındaki çocuklara bakıp heteroseksüel erkeklere karşı olur olmaz platonik aşklar duymayacaklar! Almanya'da Marilyn's Boys adıyla bir "oğlan grubu" kuruldu. İlk single'ları "I Give You The Stars" ise 13 Ocak'ta belli başlı Avrupa ülkelerinde piyasaya çıktı. Grubun beş üyesi de 20'li yaşlarının başında hoş çocuklar. Grup içinde etnik farklılıklar da barındırıyor. 24 Yaşındaki Ruan Sri Lanka kökenli, piyano çalan Jeremy (25 yaşında) Londralı, 20'lik Andrim'in anne babası ise Makedon. Eskiden kuaförlük yapan 22 yaşındaki Rico ve zamanında Lüksemburg'tan Eurovision şarkı yarışmasına katılan Yves Steinhauer (25) grubun geri kalan üyeleri. Grubun üyeleri ülke çapında yapılmış bir yetenek yarışması sonunda seçilmişler. Grubun menajeri, kızların bu çocuklara aşık olacağını, çünkü ulaşılmaz olmalarının onları daha da çekici yaptığını söylüyor. Odalarına Justin Timberlake posterleri asan genç geylere sesleniyoruz, posterleri değiştirme zamanı!

Bir Kez Daha Madonna
Arada sırada müzik haberi yapıyoruz zaten ve çoğu da Madonna hakkında oluyor. Ona kısmet oluyor işte. İflah olmaz Madonna bu kez de bir James Bond filmi şarkısına imza attı. Bugüne kadar yapılan Bond şarkıalrının en değişiğini hem de. Garbage bile bu kadarını başaramamıştı. Mirwais ile kafa kafaya verip "Die Another Day" adındaki süper şarkıyı ortaya çıkardılar. Klibin prömiyeri yapıldı ve müzik kanallarında dönmeye başladı. www.madonnarama.com'dan okuduğumuza göre Madonna'nın elektrikli sandalyeden kaybolmasının egoyu öldürmekle ilgili bir numarası falan varmış. Anlayacağınız derin anlamları olan bir klip. İzleyin görün, kaçırmayın, kültürlenin.Tatu: Kızlar Öpüşünce
İki Rus kızı var, görmemiş olamazsınız. Şarkıları "All The Things She Said" müzik kanallarında fır fır dönüyor, deli gibi istek alıyor. Şarkı inanılmaz. Ama mutlaka Rusça versiyonunu da izlemelisiniz, dinlemelisiniz. İnsan kendi öz dilinde başka söylüyor canım, daha bir içli oluyor. Neyse, bu iki şirin hatun lise üniformaları içinde yağmur altında hoplayıp zıplayıp şarkıyı söylüyorlar. Ama zavallılar tel örgülerin ardında şarkı söylerlerken onları bir grup "toplum" dikizliyor. Kızlarımız birbirine aşık. Gerçek hayatta da öyleymiş söylediklerine göre. Neyse, hanım kızlar öpüşüp koklaşıyorlar. Sonra bir bakıyoruz ki yallah deyip gidiyorlar. Meğerse tel örgülerin ardında hapis olan onlar değil toplummuş. Mesaj süper! Hatunların başka klipleri de var onlar da lezbiyenli ama henüz sadece Rus versiyonları var. İngilizce versiyonları da er ya da geç çıkacaktır, o zaman TV'de izleriz. Avrupa'da ünleri aldı başını yürüdü kzılarımızın. Şarkı aslında iki yıl önce yapılıp klibi çekilmiş. Bu Avrupa'ya açılma meselesi çıkınca, hemen değişen saçlar başlar kılık kıyafetler klibe uydurulup İngilizce kısımları söylerken ekleyivermişler. Zekice! Geçenlerde İtalya'da bir festivalde sahne alan gruba organizatör, sahnede öpüşmeyin TV'den naklen yayınlanıyor hoş olmaz demiş. Ama tabii kim dinler! On beş bin kişinin karşısında tezahüratlar eşliğinde şapur şupur yapmış hanımlar. İyi de yapmışlar. Ama duyduğumuza göre devlet yetkilileri tarafından Bulgaristan'daki konserlerine izin verilmemiş. Kahrolsun homofobi!
Cher / Living Proof

Cher, Madonna, Barbara Streisand, Bette Middler gibi, geylerin en sevdiği hatunların başında gelir. Birçok gey arkadaşı olması, lezbiyen aktivist olan kızına verdiği destek bu ilginin en büyük nedenleri. Cher, Believe adlı albümüyle birkaç yıl önce büyük bir patlama yapmış, eski tarzının dışına çıkmış ve bir dans divası oluvermişti. Ardından yayınlanmayan, sadece internet üzerinden satılan ve kendi yazdığı Gotik şarkılardan oluşan bir albüm yaptı. Onu tabii eğlencesine yapmıştı Cher ve işte yeni albümüyle karşımızda. Living Proof, Believe'in devamı gibi. Aynı türde dans parçaları, bol bol kullanılan talk box. Aslında başarılı düzenlemeler ve Cher'in hâlâ eskimeyen sesi işin içine girince çok iyi bir albüm oluyor ama biraz yenilik istiyor insan. Biraz daha farklı bir şeyler yapma yolunda çaba gösterse ve önceki albümün başarısına sırtını dayamasa daha iyi olurmuş Cher Abla. Her şeye rağmen baştan sona kadar sıkılmadan, gülücükler içinde dinlenebilecek ve sık sık ayağa fırlayıp dans edilecek bir albüm. İlk single "Music's No Good Without You" dan daha iyi parçalar var albümde. Benim şahsi favorim "You Take It All". Cher, bu albüme bir de drum&bass koyayım, her şeyden olsun demiş. Cher muhtemelen 22. yüzyılı da görecek ve biz hala onu dinliyor olacağız. Çok yaşa Cher!

GeriGL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla