Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


Mekân
Orange  

İstanbul'un en orijinal ve en ucuz kıyafetleri nerede bulunur? Ne Ulus pazarı ne de Salı pazarı. Özellikle gençlerin tercih ettiği alışveriş noktası Terkos Pasajı! Geceleri pasaj kapandıktan sonra pasajın sonunda sizi bekleyen pırıltılı bir sürpriz göreceksiniz. Aslında gündüzleri de pantolon, tişört ve elbiseleri aşıp bu noktaya ulaşabilirsiniz. Pasajın sonundaki mekanın adı "Orange". Daha pasajın başından itibaren burnunuza bir portakal kokusu geliyor zaten.

Orange 5 Mayıs'tan beri açık. Sabah saat 10:00'dan akşam 19:00'a kadar kafe, 18:00'den 22:00'ye kadar kafe-bar, 23:00'den 04:00'e kadar da bir dans kulübü olarak hizmet veriyor. Önce kafe kısmından başlayalım. Kendine siper aldığı binaların arasında kendine serin bir gölge yaratan Orange'ın dış mekânı sakin bir kafe. Yaz boyunca akşam üstlerinizi geçirmek için ideal. Kafede börekler, ev yapımı pasta ve kekler, bitki çayları ve aromalı kahveler, sandviç ve salatalar bulmak mümkün. Ayrıca gündüzleri de alkollü içki servisi var.

Bar ve kulüp olarak ise iç mekânın dekoru çok çekici. Duvarları tuğlalarla örülmüş yüksek tavanlı mekândaki ışıklandırma ve açık renk deri koltuklar havayı hoş bir hale getiriyor. Birkaç basamakla aşağıya inerek içeri giriliyor ve solda uzun bir bar var. Barın bittiği yerin sağında yüksekçe ve geniş bir DJ kabini mevcut. L biçimindeki salonun tam köşesinde sahne kurmaya uygun bir yükselti var. L'nin kısa ucunda da yorulduğunuzda kendinizi atabileceğiniz uzun koltuklar.

Orange Eylül ayına kadar giriş ücreti almayacak ve fiyatlar da öteki kulüplere oranla oldukça mâkul. Bira 2,5-3 milyon, yerli içkiler 4 milyon, yabancı içki 6 milyon, enerji içecekleri 3, red bull-votka 6-7,5 milyon lira.

Orange'ın amacı Roxy gibi bir performans merkezi olmak. Bugüne kadar farklı tarzlarda müzik yapılmış Orange'da. Çarşambaları deneysel tarzlara kapılarını açmışlar. Korhan Kaya, DZA ve Hüseyin Cebeci gibi müzisyenler performanslarını sunmuşlar. Cuma ve Cumartesileri de yerli ve yabancı DJ'lerin çaldığı kulüp geceleri. Orange Ağustos'ta kapanıyor ve yeni bir dekorasyonla Eylül'de sezona merhaba diyecek.

Orange ses sistemi ve havalandırmasıyla oldukça iddialı. Zaten yaz geceleri de kapalı bir mekâna insanları ancak iyi bir havalandırma çekebilir. Ayrıca dışarıdaki, gündüz kafe olarak kullanılan bölümde de müzik dinleyip dans edebilirsiniz.

Bu hafta sonu Orange'da Pride İstanbul 2001 partisi var. Parti oldukça renkli geçeceğe benziyor. Aylin Aslım, DJ U.F.U.K., DJ CaN, Baby Lawyers ve Drag Queen showları ve dağıtılacak armağanlarıyla gerçekten eğlenceli olacak. Orange ise bu yazın ve önümüzdeki sezonun en gözde mekânlarından biri olacak.

Geri

 
GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla