Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


Mekân
Propp  

Yaz aylarında açık hava mekânlar popülerleşirken, kapalı mekânlar da biraz unutuluyor. Ama kış gelince ki kış sezonu mâlum daha uzun, yine koşarak çıktığımız o mekânlara döneceğiz. Ve döndüğümüzde yeni yerler açıldığını göreceğiz. Ben şahsen, apaçık da ortada olduğu üzere, kendi gittiğim yerleri, okuduğum yayınları herkesle paylaşır, deyim yerindeyse "reklamını" yapmak isterim. Propp da öyle bir mekân. Bazen dudak bükülen, bazen çok eğlenilen, bazen de sosyolojik araştırmalara konu olabilecek bir portföyü olduğu söylenen 99 adındaki gey mekânın üst katında açılan Propp'un aslında bulunduğu sokaktan çok farklı bir tarzı var. Daha yoldan geçerken dikkatinizi çeken bir pırıltısı var.

İçeri girer girmez uzunca bir bar önünde çok geniş olmayan bir giriş kısmı var. Sonra karşınıza oldukça geniş bir alan çıkıyor. Ortası boş bırakılan mekânın bir tarafı olduğu gibi kocaman koltuklarla doldurulmuş. Oturdunuz mu uyuyakalırsınız, dikkat edin. Tam karşıda ise sahne sayılabilecek bir yükselti var ve burası irili ufaklı yastık ve minderlerle dolu. Biz her gittiğimizde kendimizi oraya atıyoruz ve sonuçta yastık savaşı çıkıyor. Sahnenin tepesindeki büyük perdede ise projeksiyondan yansıyan görüntüler var sürekli. Biraz zorlasanız mâkul bir vakitte orada toplanıp film bile izlenebilir gibi geldi bana.

Tabii bir de üst kat var ki, görmeye değer. Annemin o hiç girilmeyen misafir odası naifliğinde ama bir o kadar da rahat ve şık koltuklarla dolu üst kat. Burada içkinizi yudumlayıp alt katı da izleyebiliyorsunuz. Bu katta Propp'un o hoş tavanına da bayağı yaklaşmış oluyorsunuz. Dekorasyonuyla oldukça uğraşıldığı her halinden belli olan Propp'un görüntüsü etkileyici.

Saat 16:00'da açılan Propp'un sloganı "Where difference is no PROPPlem". İşte farklılığın sorun olmadığı bu mekânda bir de kocaman klima var. Yani havalandırma sorunu benim gördüğüm kadarıyla çözülmüş. Göz alıcı dekoru ve tarzıyla fiyatları sormaya korkuyorsunuz ancak biranın 1.500.000 TL. olduğunu duyunca epey bir keyifleniyorsunuz. En azından bana öyle oldu.

Propp kulüp öncesi gidilen bir mekân, iyi bir müzik yapılırsa kulüp ve kulüp sonrası bir chill out mekânı da olabilir. Kapanış saati 04:00. İçki fiyatları da şöyle: Yerli bira 1.500.000, Carlsberg 2.500.000, yerli içki 2.500.000, yabancı içki 4.500.000, Deluxe 6.000.000, Abs-shark 7.000.000.

Geri  

 
GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla