Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Editörü'nden...Güncelleme: 29. 05. 2002

Editör Üç Blok Ötede

"Editor's block" diye bir şey var mıdır acaba? Hadi "Writer's block"u biliyoruz. Öylece kalır kasılırsın hiçbir şey yazamazsın. Ama o yazarlar için geçerli, editörler için değil. Ben kitap çevirisi yaparken de canım bir şey yapmak istemediğinde yayıncımı "translator's block" diye bir şeyin olduğu konusunda ikna etmeye çalışmıştım. Şimdi de bunun editör versiyonuna inanın bakalım... Yerse!

Geçen hafta bir şey yazamadım, ondan önceki hafta da geç yazdım. Eee, havalar ısındı, tembellik başladı, işlerim yoğunlaştı, vs. vs. Bahane dedin mi bende çok. Ama sanırım hissettiğim suçluluk büyük ki iki paragrafı neden geçen hafta yazmadığıma ayırdım. Şimdi onu bunu bırakayım da yaşam nasıl gidiyor, neler oluyor, insanlar nerede ne yapıyorlar ondan bahsedeyim.

Benim yeni keşfim, ama uzun süredir popüler bir site olan siberalem.com'a taktım kafayı. Burası arkadaş/sevgili/dost arayanların sanal alemde buluştukları bir yer. On binden fazla kullanıcı var ve üye olduktan sonra arama yaparken seçeneklerinizin arasında "erkek arayan erkek" ya da "kadın arayan kadın" da var. Yani gey ve lezbiyenlere de açık bir yer. Yurt dışında binlerce örneği olan bu site Türkiye için de bayağı cazip. Sohbet odaları, online üyeler arasında arama, tüm üyeler arasında arama, resim görme gibi ince ayrıntılar var. Bir kere dalınca çıkamıyorsunuz. Arada siberalemde tanışıp evlenen insanların mesajlarını falan yayınlıyorlar. Güzel bir hizmet. Keşke herkes böyle yapsa!

Hoop, konudan konuya atlayalım. Mimar Sinan Üniversitesi'nde bahar şenlikleri devam ediyor. Ben Boğaziçi'nin Spor Festivali dışındaki üniversite şenliklerine hiç gitmedim ama ODTÜ'nün şenlikleri meşhurdur anlatırlar. Bu yazıyı bitirir bitirmez ise sahile zıplayıp Mimar Sinan'ın bahar şenliklerine katılacağım. Yok, öyle konuşma konferans falan değil, tedbil-i kıyafet gideceğim, sıradan bir vatandaş gibi. Umarım hayranlarım beni tanımaz! (Star gibi davranmak, şaka olsa da beni çok eğlendiriyor). Uzatmayayım, Mimar Sinan'ın bahar şenliklerinde LEGATO da stand açıyor. Önceki yazımda da LEGATO'dan bahsettim her hafta bir şekilde geçiyor Legato, yani üniversitelerdeki gey-lezbiyen toplulukları. Büyük etkinliklerde eşcinsel grupların da yer alması güzel bir şey.

İki hafta sonra 8 Haziran'da Demirciköy'de "Alternatif Festival" var ve festivalin yıldızı Pulp! Bu festivalde de Lambda bir stand açacak. Lambda'nın stand deneyimleri bu işten alnının akıyla çıkacak kadar yeterlidir. 1996'daki Habitat'tan beri herhalde yirmiden fazla stand açtı Lambda, çeşitli fuarlarda ve etkinliklerde. Stand nasıl süslenir, neler yapılır, her şeyi bilir. Tabii standlarda insanlara nasıl yaklaşılacağı da önemli. Olur da alternatif festivale giderseniz Lambdacılara bir merhaba demeyi ihmal etmeyin. Bizi Uğur Alper gönderdi deyin size saygıda kusur etmezler. (Yaşasın nüfuz!)

Sevgili okurlar bir miniDEV GLK editör yazısının daha sonuna geldik. Bir dahaki yazıya kadar neşeli kalın. (Yaşasın TRT'nin hayatımıza kazandırdığı klişeler ve gelenek görenekler!).


Uğur ALPER

Diğer yazıları için tıklayın

 GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla