Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Editörü'nden...Güncelleme: 30. 04. 2002

Baykuş İmparatorluğu

Merhabalar,

Bu hafta da havadan sudan içerikte bir yazı yazmak durumundayım. Ne yapayım hayatımda ve de çevremdeki insanların hayatlarında pek kayda değer bir şey yok. Dahası, mevsim normalleri üzerine bir şey de yazamam çünkü yaz sıcağından kış soğuğuna kadar her tür iklim durumunu ve hayatı nasıl etkilediğini yazmışım. Şimdi başlasam "Havalar da pek güzel oldu, ısınıverdi" diye, zaten bir avuç olan okuyucu kitlem daha da azalacak.

Neyse, okuduğum bir kitaptan bahsedeyim bari. Aykırı Yayınları'ndan çıkan Baykuş İmparatorluğu adında bir kitap ulaştı elimize. Minidev/mephisto netshop adında bir sanal kitapçı açtık biliyorsunuz. www.garantialisveris.com/minidev adresinden dükkanımıza ulaşmanız mümkün. Sayfanın tepesine bir banner almadığım kaldı diyecektim ama belki de çoktan tepemde yerini almıştır banner. Bir türlü bahsedemedim Baykuş İmparatorluğu'ndan.

Efendim, kitabın adı, Mine G. Kırıkkanat'ın bir yazısının başlığından alınmış. Kitapta geçen olayları anlatan, Radikal'de çıkan bir yazı. Zaten Kırıkkanat kitaba da bir önsöz yazmış. Ben hâlâ konuyu aktarmamış olmanın sıkıntısını yaşarken aklıma daha birçok şey geliyor ama hafifçe frene bassam daha iyi. Konuya dönecek olursak, Cathy O'Brien ve Mark Phillips'in gerçek yaşam öyküsü bu kitap. Ancak öyle iddialar var ki yenir yutulur cinsten değil. Ben size, tüm bu iddilar gerçekmiş gibi anlatayım ama siz ister inanın ister inanmayın.

Amerika Birleşik Devletleri'nin İkinci Dünya Savaşı'ndan beri yürüttüğü MK Ultra Hükümdar Projesi adında bir Zihin Kontrol Programı vardır. Hitler'in yenilgisinden sonra, Hitler'in zihin kontrolü çalışmalarını yürüten bilim insanları Amerika'ya getirtilir ve CIA söz konusu projeyi başlatır. Olay, güçlü sınıfın, hiçbir şekilde "ötmeyecek" her şekilde kullanılabilecek, beyni yıkanmış ve tam olarak kontrol edilebilen köleler yaratması. Kulağa "fiction" yani kurgu gibi gelse de kitapta verilen ayrıntılar ve gösterilen deliller hiç de yabana atılacak cinsten değiller ve insanın aklında en azından soru işaretleri bırakıyor.

Cathy O'Brien küçük yaştan itibaren babasının tacizine uğruyor ve çocuk pornolarında kullanılıyor. Bu tür çocuklar da "zihin kölesi" olarak yetiştirilmeye en uygun kişiler oldukları için CIA tarafından bu programa dahil ediliyor. "Devlet büyüklerinin" ve önemli insanların her tür tacizine maruz kalıyor. Seks kölesi, haberci ve kurye olarak kullanılıyor. Bu insanların Cathy ve Cathy gibileri kullanmalarının en büyük nedeni tamamen "güvenli" olmaları. Çünkü öyle bir programa tabi tutuluyorlar ki neyin gerçek neyin hayal olduğunu ayırt edemiyorlar. Daha sonra Cathy'ye aşık olan Mark Phillips onu bu cehennemden kurtarıp, tabi tutulduğu programlamayı bozuyor ve hafızasını yerine getiriyor. Bu arada Cathy'nin kızı Kelly de aynı şekilde kullanılıyor ve şu anda siyasi suçlu olarak hapishanede tutuluyor.

Kitapta kimler kimler yok ki. O'Brien son dönem tüm Amerikan başkanlarıyla sevişiyor. Ve çok ilginç iddialarla karşılaşıyoruz. Örneğin Ronald Reagan'ın sübyancılığı, babalı oğullu Bush'ların tacizleri ve dönen siyasi oyunlar. Cathy, Ortega'ya bile haberci ve fahişe olarak gönderiliyor. Ayrıca çok önemli iddialar arasında Bill Clinton'ın biseksüelliği ve Hillary Clinton'ın lezbiyenliği var. İlginçtir ki Clinton çifti hakkındaki bu iddialar Amerika'da daha önce de defalarca gündeme gelmişti. Ha, tabii ki bir de Marilyn Monroe'nun da zihin kölelerinden biri olduğu söyleniyor. Hiç de mantık dışı değil. Başkan'la yaşadığı ilişki ve şüpheli ölümü. Zaten zihin köleleri belli bir yaşı aşınca bedensel olarak işlevlerini yerine getiremeyecek hale geliyorlar ve öldürülüyorlar.

Baykuş İmparatorluğu son dönemde okuduğum en sansasyonel, kafa karıştırıcı ve bir yandan da sürükleyici kitap. Amerika'da hiçbir yayınevinin basmadığı kitabı Mark Phillips kendisi bağımsız olarak basıyor ve amaç süren mahkemelerde delil olarak kullanılması. Belge ve resimler de içeren bu kitap Amerika'nın öteki yüzünü gün ışığına çıkarıyor. Ben şahsen çok etkilendim. Şimdiden iyi okumalar.

Neşeli kalın.

Uğur ALPER

Diğer yazıları için tıklayın

 GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla