Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Editörü'nden...Güncelleme: 19. 02. 2002

Bir Bayram Daha

Kaç bayram oldu ben buraya yazmaya başlayalı? Üç mü oldu beş mi oldu? Farkında mısınız bu geçen bayramlar yaşadığımızı hatırlatıyor. Yılda iki tane var bu bayramlardan ve "geçen bayram" demek eğer iki ay önce falan değilse taaa bir yıl öncesine denk geliyor. Ben de eski yazılarımı karıştırırken birkaç bayram yazısına rastladım ve hemen o sayfaları kapattım. Zaman bu kadar çabuk geçmemeli, bir yolu olmalı!

Ama geçiyor işte. Daha bayram diyemeden yaz gelicek, kış olucak yılbaşı gelecek, doğum günü kutlanacak, yine bayram, yine yaz, yine kış, yine yılbaşı. Tam bir kısır döngü. Bir arkadaşım annesine gey olduğunu söylediğinde annesi "Eh oğlum, gençken iyi de, yaşlanınca ne yapacaksın?" Arkadaşım o zaman daha 17 yaşında olduğundan ve bunu hiç düşünmediğinden doğal bir şekilde şöyle tepki vermiş: "Anne, ben geyim, hiç yaşlanmayacağım ki!"

Evet, bence de geyler yaşlanmaz. Yani yaşlansalar bile belli etmezler. Nice geyler gördüm, kırk yaşında en fazla otuz gösteriyorlardı, otuz civarındakilere taş çatlasa yirmi beş derdiniz. Heteroseksüel erkekler arasında o kadar çok değildir yaşından küçük gösteren. Nedendir bilinmez. Tabii, temelsiz bir teori oluşturup geylerin evlenip kadın dırdırı çekmedikleri, bu yüzden de kolay yaşlanmadıkları konusunda bir argüman üretebiliriz. Ancak bunun da karşı teorisi, geylerin kadınlardan daha çok dırdır kapasitesine sahip olmalarıdır ki hiç de yanlış değildir.

Hep genelleme yapmamak lazım diyorum ama gözden kaçıramayacağımız genel eğilimler var. Dırdır eden geyler diye bir yazıyı mutlaka yazmayı düşünüyorum zaten. Yaşından küçük gösteren geyler konusunda da az çok gey arkadaşı olan herkes bana katılacaktır, adım gibi eminim. Bu gençlik güzellik takıntısı da doğruya yakın bir genelleme geyler arasında. Hepimizin evinde bir kadının banyosunda olmadığı kadar kremler, parfümler, kozmetik malzemeleri var. E tabi kozmetik şirketleri de geylerin farkında ve sürekli erkekler için olduğu vurgulanan ürünler çıkıyor.

Buradan daha ciddi bir konu olan eşcinsellerin tüketim toplumundaki payını görüp onlara bir şeyler satma amacıyla gey hedefli ürünler üreten şirketlere geçebilirim sanırım. Kozmetik deyince aklıma geldi. Geylerin de görülebilirliği, varlıklarının kabul edilirliği açısından özellikle onlar için ürünler çıkması iyi bir şey gibi gözükse de, bu görülebilirlik ve kabul edilirlik kapital bazlı olduğunda beraberinde farklı tehlikeler getiriyor. Yani paran olduğu kadar hakkın var. Alım gücün sana özgürlük sağlıyor.

Neyse, üç gün sonra bayram, böyle sıkıcı yazıların zamanı başka. Sokaklarda dolanırken akan kanlara basmamaya dikkat edin, mahallenizi açık hava mezbahasına çevirenleri belediyeye şikayet edin.

Neşeli kalın...

Uğur AlperDiğer yazıları için tıklayın

 GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla