Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Editörü'nden...Güncelleme: 25.12.2001

Ne Var Ne Yok

Geçmiş bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, Noel'inizi kutlamak için ise küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden, yakışıklıların dudaklarından öperim. Minidev'de yazmaya başlayalıdan beri ilk kez geçen hafta bir editör yazısı yazamadım. İnanır mısınız, unuttum! Tabii update gününün bayrama denk gelmesiyle de alâkası var bu aksamanın. Ama editör yazısı olmadan da oluyormuş dedirtmeden bu haftayı mutlaka yazmak lazım diye geçirdim içimden. Aslında bu yazılarla ilgili o kadar az feedback alıyorum ki birileri okuyor mu okumuyor mu bazen şüpheye düşüyorum. Yakın zamanda bu yazıları kitap yapma gibi bir düşüncem olduğu için de kendi kendimi yazmaya güdülüyorum. Bu arada resmimi de koydum artık köşeme. Ancak tasarımcı arkadaşım biraz oynadı resmimle. Emin olun bana ancak böyle katlanırdınız.

Geçtiğimiz Cumartesi, henüz açılmamış Club 2C'de yani, 20'de büyük bir parti vardı. Altı aydır çıkamayan KAOS GL dergisi için para toplamak üzere bir parti organizasyonu yapıldı. Ceylan Çaplı'nın mekanı karşılıksız vermesi büyük bir jestti. Bu arada destek vermek için katılan Perihan Mağden, Yıldırım Türker, Fatih Özgüven, Ayşe Düzkan, Nedim Saban'ı orada görmek müthiş bir keyifti. KAOS'un maddi kaosunu aşacak kadar bir para toplandı. Bunun ardından yeni yılda bir de uzun soluklu bir tanıtım kampanyası başlayacak. Elde avuçta bir dergimiz var, onu da hayatta tutmak için gereken her şeyi yapıyoruz.

Hani yazının başlığını ne var ne yok koyduk ya, havadan sudan gideyim diyorum. Bugünlerde kafamı en meşgul eden sorun, yılbaşı sorunsalı. Nerede geçireceğim, ne yapacağım, evde mi olacağım, dışarı mı çıkacağım gibi bin tane soru var. Aslında ben evde arkadaşlarla, dostlarla başbaşa diz dize göz göze bir yılbaşı akşamı geçirsem diyorum ama henüz kesinleşen bir şey yok. Aslında bakıyorum da artık bu tip günler anlamını yitirmeye başladı benim için. Her yıl aynı şey aynı şey...

Nette chat odaları dışında eğlencelik bir şeyler olmaması sizin de canınızı sıkıyor mu? Benim sıkıyordu ama bir site keşfettim, evlere şenlik. Aslında daha önce yapılmış örnekleri varmış ve neredeyse tanıdığım herkes o tür bir yerlere üyeymiş ama ben işte çömez modunda yeni keşfettim. www.yorumz.com adındaki bu siteye bir girin. Üye olmak için başvurun, muhtemelen hemen kabul edilirsiniz. Ondan sonra sitede daha önce açılmış başlıklar ya da kendi açacağınız yeni başlıklar hakkında yorum girebiliyorsunuz ve bunu tüm site ziyaretçileri okuyabiliyor. Hem bilmediğiniz şeyleri öğrenebiliyorsunuz, hem de kendi bildiklerinizi başkalarıyla paylaşma şansını yakalıyorsunuz. Bir de şu var ki, yaptığınız yorumlar üzerine başkalarının yorumlarını görmek de çok geliştirici bir şey. Zaman zaman tartışma ortamı bile doğuyor mesajlaşmalarla.

Ben www.yorumz.com sitesinde eşcinsellikle ilgili bir sürü başlık açtım ve insanların bu konudaki yorumlarını sıkı sıkıya takip ediyorum. Olumlu şeyler çıkarken homofobik tepkiler de almıyor değilim hani. Ama bu da toplum profili hakkında bize pek güzel bilgi veriyor. Onun dışında gerçekten düzeyli ve kafası çalışan bir yorumcu topluluğu var yorumz'un. Üye olmasanız bile tüm yorumları gülümseyerek ve hmm'layarak okuyacağınızdan eminim.

Yazı bu noktada "daha daha nasılsınız" diyerek ilerlemek durumunda. Çünkü yağmurlu hava ve şu anda TV'de dönen Aydın klibi dışında hakkında konuşulacak pek bir şey yok. Artık chat cinayetleri gündem forever oldu, kriz hayatımızın bir parçası oldu, "Arjantin gibi mi olucaz" sorusu son bi hafta içinde bin kez soruldu.

Hayatınızda yeni bir şeylerin eksikliğini hissediyor musunuz? Ben hissediyorum. Neyse, şu havalar biraz düzelsin de aşık olayım bari.

Neşeli kalın.

Uğur AlperDiğer yazıları için tıklayın

 GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla