Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Editörü'nden...Güncelleme: 18.09.2001

We live In a Beautiful World

Brezilya kahve tarlalarında düşük ücretle çalıştırılan işçilerin topladığı ve bin bir sanayi devrimi sonrası makinesinden geçen kahvemi yudum yudum içiyorum, içebiliyorum. Dumanındaki sarhoş edici aroma bana bu dünyanın ne kadar güzel olduğunu hatırlatıyor. Kimlik kartını elektronik makineden her geçirişinde yüce kapitalizme sadakatini subnan tüm plaza kölesi çalışanları gibi ben de fiziksel yorgunluğumu Migros'tan aldığım fincanlarda atıyorum. Yaşamın kullanma kılavuzu televizyon reklamları ve dev billboard afişlerine uyup beni en egzotik ortama götürmeyi vaat eden kahveyi satın alıyorum. Şu anda kim bilir dünyanın hangi köşesindeki deniz kenarında iki zencinin salladığı palmiye ağacı dallarından oluşan yelpazelerle serinliyor ve sıcakla çelişse de dumanı tüten kahvemi içiyorum. Çok güzel bir dünyada yaşıyoruz çok!

Radyoda çalan Coldplay şarkısı kulaklarımı okşuyor. Acıyla "We live in a beautiful world" diyorlar. Müzik sözlerin aksine, tam tersini haykırıyor. İç parçalayan bir gitar, ağlamaklı bir vokal. Hangisi gerçek hangisi şaşırtmaca? Dünyanın neresi güzel? En yakınımda Etiler... Sanki dünyanın en Beverly Hills yeri. Ara sıra işimin düştüğü Tarlabaşı... Bronx'tan hallice. Akmerkez de World Trade Center'ın kuleleri... Allah sonunu benzetmesin.

"Bir dünya bırakın biz çocuklara/Islanmış olmasın göz yaşlarıyla" Kaçınız bu şarkıyı hatırlıyor? Kaçınız ağızlarını kocaman kocaman oynatarak şarkıya playback yapan beyaz gömlekli, kırmızı kurdeleli (o zamanlar henüz AIDS'e karşı bilincin simgesi olarak kullanılmıyordu), kızları çift örgülü, erkekleri gömlekleri mendilli TRT çocuk korosunu anımsıyor? Oynaya oynaya gelin çocuklar... Ne kadar mutlulardı, mütemadiyen gülümserlerdi. Bugün acaba içlerinde ünlü olmuş pop şarkıcıları var mıdır "TRT çocuk korosundan yetiştim" diyen?

Dünyanın tüketimi olmak istemiyorum. Kendimi tüketici sanırken tüketim maddesi olduğumu fark ediyorum. Yakınımdakiler, uzağımdakiler, orta mesafedekiler beni bir şekilde dokunma bahanesiyle içlerine çekip yiyorlar. Yamyamlığın bir türü bu. Etimden parça isteyenler, koparanlar, koparmaya çalışanlar artık midemi bulandırıyor. Eğdiğim boynum ağrımaya başladı. Zar zor bulduğum Nirvana'dan kaçmaya çalışıyorum. Kötü olmak, entrika çevirmek hatta cinayet işlemek istiyorum. Bir sanatçı titizliğiyle hazırlanan cinayetler istiyorum. Evet evet bir tane de değil, seri cinayetler. Bu renksiz ülkenin ilk seri katili olacağım. Reha Muhtar karşısına oturtup, nasıl yaptınız, maktul öldükten sonra nefes alıyor muydu şeklinde sorular yöneltecek bana. Halka inip halkın malı olacağım. Tüm bu cinayetleri sizler için işledim diye onlara öpücük göndereceğim.

İlk önce çocukluğumu öldüreceğim. Sürekli başıma bela oluyor. Ortalıkta pek gözükmediği için de kimse farkına varmaz zaten. Öldürmeden önce biraz ağlatsam çok mu gaddarca olur acaba? Aman düşündüğüm şeye bak, ben koskoca bir seri katilim, istediğim gibi öldürürüm. Kan istiyorum. Yepyeni bir kan. Dünyamı değiştirecek bir kan. "We live in a beautiful world"ü rahatlıkla söyletebilecek bir kan. Mümkünse B grubu Rh negatif.

Neşeli olun taşça kalın. Cinsel obje bedenlerinize iyi bakın, kendinize olan talebi düşürmeyin. Gösterin vermeyin.Uğur ALPER
(Ya da başka biri, bu yazıyı yazarken içime bişiy girmiş olabilir. Bkz: Exorcist)Diğer yazıları için tıklayın

 GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla