Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Editörü'nden...Güncelleme: 10.07.2001

Çok sıcak...

Sonunda
yaz sıcakları bastırdı. Mutlaka geleceğini biliyoruz ve hiçbir şey yapamıyoruz. Tabii aslında yapılacak şey fiyatları bol sıfırlı klimalardan bir tane alıp püfür püfür oturmak. Görmemiş bir arkadaşım vardı. Evine kocaman bir klima taktırmıştı, sonuna kadar açıp yaz boyunca evde kazakla falan otururdu. Hoş bir fantezi. Bense en fazla klimalı fast food restoranlarına ya da bankalara dadanabiliyorum. Ama oralarda da bir yere kadar. Er ya da geç dikkat çekiyorsunuz.

Her şeyi bırakıp dost-akrabanın ülkenin çeşitli sahillerine yayılmış yazlıklarından birine kapağı atmak geçiyor içimden ama burada da iş güç yakamı bırakmıyor ki. Sıcakta bilgisayar başına oturup yazı yazmak en son istediğim şey. Bir laptop, bir cep telefonu aslında tüm sorunlarımı çözecek. Plajda güneşlenirken, dondurma yerken kucağımda bilgisayarım, sevgili cep telefonum sayesinde deniz yerine nette yaptığım sörf... Teknoloji başka şey.

Neyse, insan hayal ettiği sürece yaşar. Şu kriz durumlarında bunları ancak hayal edebilirim. Aman, bu yazıya da girmesin kriz mriz muhabbetleri. Hala her yerde para sorunlarını dinlemekten bıktım. Avrupa'nın neresinde gay pride varmış, hangi açık hava partisi güzel olmuş, en iyi DJ neredeymiş onu konuşalım. Zaten ortam müsait, her hafta sonu orada burada, olmadık mekânlarda partiler yapılıyor. Yok ormandı, yok plajdı derken az kaldı bizim evde de parti yapılacak.

Sıcak, tatil derken aklıma geldi. Son günlerde Taksim'de yürüdünüz mü hiç? Yabancı turistlerin fazlalığı dikkatinizi çekmiştir. Her yer ecnebi valla. İsraillisinden Finlandiyalısına kadar dolanıyorlar ortalıkta. Türkiye gey turistlerin de her zaman gözdesi olmuştur. En başta şu "Türk erkeklerinin ünü", ikinci olarak da tarih, doğa güzellikleri falan. Türk erkeklerinin Batı'daki ünü cinsel rahatlıklarından. "Oradaki tüm erkekler biseksüelmiş değil mi?" Bunu söyleyen genelde mavi gözlerini kocaman açmış ve umutla "evet" yanıtını bekleyen sarışın bir Batılıdır.

Malûm, şark kültürlerinde erkek erkeğe seks gizli saklı olduğu kadar da yaygındır ve Türk erkekleri hakkındaki "biseksüel" dedikodularının kaynağı da bu "rahat" Şark kültürü. Ancak bunu biseksüellik olarak adlandırmak iyimserlikdir. Bir cinsel davranışın cinsel yönelim olması için bir bilinçlilik hali içermesi gerekir. Oysa ki söz konusu durumda olay "ne bulursam penetre ederim abiiii" tavrıdır. Bu dişi, erkek ya da hayvanlar aleminin bir üyesi olsun pek fark etmez. Ah o eşeklerin dili olsa da konuşsalar!

Aklıma bir şey daha geldi. Propp adında acayip hoş bir mekân açıldı. Tembelliği bırakırsam gidip yazacağım mekânlar bölümüne ama sıcakta çok zor. Aaa ama orda büyük bir klima var!!! Ayrıca bira sadece bir buçuk milyon. Koltuklar, minderler derken orda kalıp çıkamama riskiniz var ha! Propp'un adresi: Meşrutiyet Caddesi No:81 Galatasaray Beyoğlu. İngiliz Konsolosluğu'nun sokağında biraz ileride, solda!


Neşeli kalın

Uğur ALPERDiğer yazıları için tıklayın
GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla