Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


GLK Editörü'nden...Güncelleme: 29.05.2001

Yaz geldi böyle oldu

Bizim Genç bölümünde okumuşunuzdur
, geçtiğimiz hafta sonu kentin güzide kulüp-cafe-barlarından Godet'nin Kınalıada'da düzenlediği 24 saatlik bir dev bir parti vardı. Kambersiz düğün olur mu, biz de toparlandık giyindik süslendik bu hoş etkinliğe katılmak üzere yola çıktık.

Kabataş'tan motorla Kınalıada'ya yapılan yolculuk havanın hafif serin olmasına rağmen oldukça keyifliydi. Motoru dolduran insanlar eli yüzü, üstü başı düzgün, senin benim gibi tiplerdi. Bu pek rahatlatıcıydı. Çünkü genelde bu tür partilere bir de beyaz gömlekli adamların yanında uzun topuklu, gece elbiseli, kollarının altına minik çantalar sıkıştırmış kadınlar da gelir ve gece boyunca dans pistinde ya çantaları bir yerinize çarpar ya da o savurdukları saçları oranıza buranıza değer durur, kıl olursunuz. Motorun püfür püfür esen üst güvertesinde söz konusu insanlardan hiç yoktu. Ancak daha sonra bir arkadaşımdan onların üşümekten korktukları için motorun alt katındaki kapalı kısmında toplandıklarını öğrendim.

Adaya yaklaşıp uzaktan da olsa şöyle bir gördüğümüzde gözlerimiz ışıl ışıl oldu. Parti mekanının bulunduğu koy pırıltılar içindeydi ve rengarenk spot ışıkları gökyüzünde dolanıyordu. Adaya indik ve hemen çevreyi keşfe çıktık. Bar nerdeydi, ne gibi atraksiyonlar vardı öğrenmemiz gerekiyordu. İskele kısmı pek kalabalık değildi, esas kalabalık havuzun olduğu üst kısımdaydı. Ama aşağıdaki müzik daha bir ilgimizi çekti ve orada kaldık. Biz orda olduğumuzdan mıdır nedir, birden kalabalıklaşmaya başladı bulunduğumuz mekân. Kalabalık olunca da haliyle daha çok eğleniliyor.

Havuz kenarındaki kalabalığın önemli bir kısmı yukarıda bahsi geçen kadın tipinin yanındaki beyaz gömlekli erkeklerden oluşuyordu. Anlayacağınız bir ara oldukça "piyasa" bir ortam vardı. Bir yandan da parti ve kulüp ortamlarında her zaman olduğu gibi oldukça yoğun bir gey kalabalık da vardı. Nereden anladın demeyin, anlaşılıyor işte. Ortalığı kolaçan eden bir arkadaşımın dikkatimi çekmesi üzerine hem beyaz gömlekliler hem de eşcinsel kalabalık arasında anlamsız göz göze gelmeler, hatta kesişmeler gerçekleştiğini fark ettim. Hah, tamam bu haftaki yazımın malzemesi hazır!

Acaba neden hetero erkekler ki kesişenlerin çoğu öyleydi, bu tür mekanlarda kesişir dururlar ki? Bir iktidar savaşı mı, kıllanma mı yoksa "seni beğendim ama mâlum, toplum buna hazır değil" mesajı mı? Valla bıraksan hepsi birbirini çıtır çıtır yer bunların dedim içimden. Tabii bu kesişenlerin bazıları da kız arkadaşına sarılarak kesişme işini yapıyor. Aklıma şu şampuan reklamı geliverdi. Hani adam kız arkadaşının gözlerinin içine bakıp arka masada oturan çocuğun saçlarını okşuyor ya...

Ben o gece aradığım buzağıları öküzlerin altında bulmuştum. Ama kendime de o kadar haksızlık etmeyeyim, birazcık gözünü açıp da bakan biri benim gördüklerimi kesin görürdü.Şimdi sırada h2001 var. Türkiye'in Woodstock'ı. Bu yıl yine Ömerli'de üç gün sürecek (sanırım 22-23-24 Haziran) bir müzik festivali. Çadırlarımızı, uyku tulumlarımızı alıp üç günümüzü Ömerli'de geçireceğiz.

Haydi hayırlısı...

Neşeli kalın

Uğur ALPER
Diğer yazıları için tıklayın
GL KÜLTÜRÜ

GLK EDİTÖRÜ'NDEN

DERDİNİ SÖYLEMEYEN

EŞCİNSEL DEHALAR

TARİHİN PEMBE
SAYFALARI


ROMEO & ROMEO

JULIET & JULIET

KADIN KADINA

ERKEK ERKEĞE

CİNSİYYET
(GL haber)

MİTLER

GLK MÜZİK

GLK KİTAP

GLK SİNEMA

SAĞLIK

SÖZLÜK

CİNSEL BİLGİLER

MEKANLAR

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla