Ana Sayfa

Demokrasi
Dikkat Çekenler
Önce Demokrasi
AB Yolunda
Haklarımız
Savaşa Hayır
Sivil Toplum
Sivil Anayasa
Minidev'in Amacı

Kültür
K Dergisi
Kültür-Sanat
Çevre
Gey-Lezbiyen Kültürü
L.G.B.T.T Yazıları
Alternatif Tıp
Başucu Yazıları
Cinsel Yaşam
Doğan Cüceloğlu İle
İletişim Dünyası

Farklı Renkler,
Farklı Kültürler

Süryani Kültürü
Yahudi Kültürü
Ermeni Kültürü
Rum Kültürü

Diğer
Minidev'de yazmak
ister misiniz?

Reklamlarınız İçin
İletişim

YAZARLAR


Güncelleme: 12. 07. 2003
Doktorlar şifayı biyoenerjide arıyor
Hayata olumlu bakmayı sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendiren ve hiçbir yan etkisi olmayan "biyoenerji" yi artık tıp doktorları da kullanmaya başladı. Çalışmalarını 13 yıldır Türkiye'de sürdüren Kafkas kökenli alternatif tıp uzmanı Dr. Şuayip Dağıstanlı da kanserden sınav stresine kadar her sorunda baş vurulabileceğini iddia ettiği biyoenerjiyi düzenlediği kurslarla anlatıyor. Son zamanlarda bu kurslara katılan doktorların sayısında da büyük artış var. Konuyla kulaktan dolma bilgilerle ilgilenmek yerine bir uzmandan öğrenmek için kursa katıldıklarını söyleyen doktorlar, çalışma sırasında yaşadıkları duyguları anlatırken özellikle "rahatlama, gerginlik ve stresten uzaklaşma" ifadesini kullanıyor.

SAKAT KALABİLİRDİ
35 yaşındaki Dr. Şuayip Dağıstanlı, Moskova Alternatif Tıp Akademisi'nde eğitim almış. Kuzey Kafkasya Ezoterik Merkezi'nin kurucularından. Askerliği sırasında geçirdiği kaza sonucunda da sakatlanma riskiyle karşılaşmış ve gerek tıbbi müdahale gerek kendi içindeki enerjiyi kullanma yöntemiyle sakat kalmaktan kurtulmuş: "Ezoterik bilimlere, alternatif tıbba ilgim geçirdiğim kaza sonucu oluştu. 20 yaşında % 80 felç geçirdikten sonra başlayan bir yol bu. Moskova'da askerliğim sırasında geçirdiğim kaza sonucunda boynum kırıldı ve omurgam zedelendi. Batı tıbbı ve cerrahi müdahale olmasa hayatta kalır mıydım, tartışılır. & 80 felcin %50'si onların sayesinde geçti. 6 saatlik bir ameliyat geçirdim. Klinik ölüm yaşadım. Bugün bana neden mutlusun, neden enerji dolusun, neden hayata hep pozitif bakıyorsun, diye soruyorlar. Klinik ölüm yaşamış, 3 kere ölümle burun buruna gelmiş bir insan nasıl hayata karamsar bakabilir? Çünkü ben öbür dünyanın ışığını gördüm. Kimse beni ondan daha güzel bir şey olduğuna ikna edemez. Bu dünyadaki renksizliği, anlamsız savaşları, amaçsız koşuşturmayı görmemek için çoktan intihar etmiş olmam gerekirdi. Bu kazadan sonra bütün hayat felsefem değişti. Rusya'daki bütün gençler gibi ben de ateisttim, inançsızdım. Çünkü okulda ateistlik dersi veriliyordu. Ama evde inançla yetiştirilmiştim. 13 yıl önce Moskova Tıp Fakültesi'nde bana çok şey teklif edildi ama her şeyi bir kenara bırakarak Türkiye'ye geldim.''

ŞÖMİNE BORUSU TEMİZLİĞİ
Dr. Dağıstanlı stresli şehir hayatından arınmak gerektiğini vurgulayarak kendisine başvuranların öncelikle enerji boyutlarını dengelediğini söylüyor: "Hastalar parçalanmış aura, dağılmış ruhlarla geliyor. Ben de bir Şaman gibi bu dağılmış ruhları bir araya getirmek için çaba harcıyorum. Bunu tanrının bana verdiği güç, bilgi, azim ve sevgiyle yapıyorum.'' Peki hangi metodu uyguluyor? "Bana gelen insanları kaba bir benzetme de olsa dolu bir şömine borusuna benzetiyorum. 20 yıldır hiç el değmemiş bir şömine borusu... Her kış yakıp keyfini çıkardığımız ama 20 yılda temizlemediğimiz boru, kirli hava çıkartıp öksürmeye başladığımızda tehlikeyi görüyoruz. Bu şömine borusunu temizlemedik, diyoruz. Şömine borusu, çakradır. İçimizdeki enerji kanalları, meridyenlerdir. Bunu sürekli çalışır halde, aktif halde tutmalıyız. Ben öncelikle nefes almayı öğretiyorum. Her dinde olan budur. Nefesle hayat başlar. Ben de insanlara kundalini enerjisini kullanmayı, dantiya noktasından enerji almayı öğretiyorum. Biyoenerji konularda artık herkes bilgilenmeli. Doktor da evhanımı da kendi enerjisini kullanmayı öğrenmek zorunda."

MANYETİK AKUPUNKTURLA ENERJİ DENGELENİYOR
"Fiziksel hastalıklardan ruhsal hastalıklara kadar çok çeşitli hastalıklara şifa veriyorum. Manyetik akupunktur kullanarak insanın içindeki chi enerjisini harekete geçiriyorum. Dünyada çok yaygınlaşan, Hollywood yıldızlarının da keşfettiği eksi artı enerji olan manyetik akupunktur bu... Enerjinin bir yerden diğer yere geçmesini sağlayıp insanın içinde var olan hayat enerjisini harekete geçiriyor. Ellerle aktarılan enerjiyle çakraları çalıştırıp negatif enerjiden arındırıyorum. Halk dilinde nazar, göz, büyü olarak tanımlanan negatif enerjiler bir gerçek. Bu manyetik alanı dengeleştirmek gerekiyor. Manyetik alanın etrafına bir kat daha enerji alanı oluşturup koruma altına alıyorum. Manyetik alandaki delik, camın üzerindeki bir deliğe benzer. Ne yaparsanız yapın içeriyi ısıtamazsınız. İnsan da bir hastalık karşısında bu yanlışı yaparak hemen ilaç yüklüyor.''

DOKTORLAR NE DİYOR?
Prof. Dr. GÜNSELİ ŞURDUM AVCI (Kalp cerrahı)
Hayata bakışım değişti
"Biyoenerji bilgimin olmadığı bir konuydu, öncelikle onun için ilgilendim. Toplantılardan arkadaşlarım daha fazla yararlandı. Bunda zihnimin çok daha yoğun ve meşgul olmasının nedeni olmalı. Şuayip Bey'in anlattığı rahatlama yöntemlerinin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Hayata bakış açım değişti. Hastalarıma ve çevreme daha fazla sevgiyle yaklaşıyorum. Çok gergin ve stresli hastalarımı Şuayip Bey'e gönderiyorum."
Dr. Setenay Süzer (Çocuk hastalıkları uzmanı)
Stresim azaldı
"Biyoenerjiye başladıktan sonra çevremden çok olumlu tepkiler almaya başladım. Günlük hayattaki gerginlik ve stresten kurtulmak için alternatif bilgilere ihtiyacımız var. Amacım kendi içimdeki enerjiyi daha olumlu kullanabilmek. Hastalarımın da benim enerjimden faydalanacağından eminim. Üniversite sınavına hazırlanan kızım da stresini ve gerginliğini yenip kendine olan güvenini artırmak için bu kursa katılıyor."
Dr. Haluk Kazonoğlu (Göz Hekimi)
Zihni temizlemek lazım
"Biyoenerjiyi öncelikle merak ettiğim için bu toplantılara katıldım. Belli bir konsantrasyon yeteneğimin artırmasını bekliyorum. Zihnimizdeki lüzumsuz birikimleri atıp çöplüğü boşaltmak gerekiyor. Günlük hayatta pek çok gereksiz şeyle zihnimizi doldurup, kirletiyoruz. Meslek hayatımda kullanıp kullanmayacağıma karar vermek için daha çok erken. Henüz bu aşamada düşünmüyorum.''
MÜYESSER ÖZER (Biyokimya Bilim Uzmanı)
Hiçbir yan etkisi yok
"Meslek hayatımla da bağlantısı var ama öncelikle bir tavsiyeyle katıldım. Kanser biyokimyası masterı yaptım. Şuayip Bey'in anlattıklarıyla biyoenerjinin nasıl kullanıldığını öğrenince ilgim arttı. Vücudumuzdaki enerji sistemlerini kullanmayı öğrendik. Hiçbir yan etkisi yok. Günün yorgunluğundan sonra böyle bir kursta 5 dakikalık bir transın bana birkaç saat uyumuş gibi faydası oluyor."

ÖĞRENCİLERİN HEPSİ ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI
Dr. Şuayip Dağıstanlı, sınav stresiyle güvensizlik yaşayan öğrencilerin başarısını artırmak için biyoenerji çalışmasını öneriyor: "Stres öğrencilerin değil, öğretmenlerin, anne babaların, toplumun hatası. Ona özgürlük, rahatlık verin... Bugüne kadar öğrenmiş olduğu bilgileri rahatça aktarmasını sağlayın. O sınav odasının gerginliği bile yeter zaten... Ben öğrencinin beynini, ruhunu ve bedenini arındırıyorum. O gerginlik, aşırı stres ve yorgunluktan arınınca, rahat, kendine son derece güvenli, son derece her şeyi aşmış ve bütün bilgileri kafasında canlandırabilecek şekilde sınava gidip kazanıyor. Bu yöntemle çalıştığımız öğrencilerin hepsi yüzde yüz kazandı. Sadece sınav stresi bir seansta bile yok edilebiliyor. Depresyondan kaynaklanan kalıcı problemleri olan bazı öğrenciler var. Onların başka sorunları var ve bu konsantrasyon eksikliği için daha uzun bir seans süresi gerekiyor.''


BİYOENERJİ NEDİR?
Kelime anlamı; doğal olan enerji. Yüzlerce yıldır Uzakdoğu'da, son yıllarda da Batı'da vücudun kendi bağışıklık sistemini kuvvetlendirip hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Uzmanlara göre biyoenerjide amaç, beyin gücünü kullanarak pozitif düşünceyi ve sağlıklı yaşamı insanlara kazandırabilmek. Bilim, insan organizmasının bir enerji alanına sahip olduğunu doğruluyor. Vücut içinde de devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akım var. Bu akım vücudun sağ tarafında bulunuyor. Sağlıklı bir vücutta negatif enerji bulunmuyor. Vücudun herhangi bir yerinde bir problem varsa o bölge negatif enerji üretmeye başlıyor. Vücuttaki herhangi bir hastalık ya da dengesizlik manyetik akupunktur aleti ya da ellerdeki enerjiyle tedavi ediliyor.

(*) Sabah Gazetesi Pazar Aktüel ekinde yayınlanmıştırALTERNATİF TIP

A.T EDİTÖRÜ'NDEN

A.T HABERLER

AKUPUNKTUR

ALEXSANDER
TEKNİĞİ


AROMATERAPİ

ASED

AYURVEDA

BİYOTERAPİ

ÇİGONG

FENG SHUİ

HAREKETLİ KUVVET

HOMEOPATİ

HİPNOZ

KİNESİOLOJİ

KİROPRAKTİK

KRİSTAL TERAPİ

REİKİ

REFLEKSOLOJİ

RENKLERLE TERAPİ

SHİATSU

T'Aİ CHİ CH'UAN

VEDİK ASTROLOJİ

YOGA

Yazarlar

Merih Akalın

Zehra Akdoğan

Cengiz Aktar

Uğur Alper

Orhan Bahçıvan

Dr. Arı Balcı

Rüstem Batum

Şabo Boyacı

Doğan Cüceloğlu

Şuayip Dağıstanlı

Dilek Dalaklı

Önal Demirci

Tuğrul Eryılmaz

Aynur Gedik

Dr. Mehmet Gürsel

Hakan Kuyucu

Sevin Okyay

Hakan Onum

Dr. Erhan Özer

Dr. Ender Saraç

Robert Schild

Cem Şen

Aykut Tankuter

Umur Talu

Anna Turay

Metin Yahya Üster

Aret Vartanyan

Dr. Nesrin Yetkin

Erol Yurderi

Servisler
YENI Okurdan

Bizi desteklemek
İster misiniz?


Yardım

E-posta

Favorilerinize
Ekleyin


miniDEV'i Tavsiye Et

İletişim

miniDEV'i
Ana Sayfanız yapın

Reklamlarınız İçin

 
Bu Sayfayı Beğendiysen Arkadaşına Yolla